Projekt 11+1 pod záštitou Studentského Majálesu z. s. a Studentského spolku Agora z. s. svým názvem odkazuje k 11 uvězněným studentům a profesorce, které si režim Alexandra Lukašenka vybral k demonstraci své síly vůči akademické obci a studentstvu. Jako posílení studentů podporujeme aktivní dobrovolníky, kteří mají vůli nasadit své síly pro účinnou pomoc.

Těm, které režim připravil o možnost svobodného studia, nabídneme především pomoc při jejím zprostředkování u nás a v dalších demokratických zemích. Nutnou součástí projektu se stávají tedy i distanční kurzy jazyků, pomoc s překonáním byrokratických nástrah, materiální pomoc v podobě stipendií či zprostředkování prvního ubytování, brigád, socializace a mnoho dalšího.

Věříme, že drobná práce jednotlivců, desítek a postupně v rámci střední Evropy snad stovek lidí z různých oborů i různých univerzit vydá plody, o které se bude moct opřít rekonstrukce běloruského kulturního života, společnosti a blahobytu, jichž se dosavadní režim tak bojí. Budeme moc rádi, pokud se zapojíte do našeho projektu, a to ať již do jednoho z existujících týmů či organizací nového ve Vašem městě. Můžete také přispět na transparentní účet a podpořit nás tak nepřímo.