Kdo jsou 11+1?

Lukašenkův režim se podepsal na řádově stovkách studentů. Dvacet jich dokonce zavřel do vězení. Naše iniciativa se symbolicky odkazuje k 11 z nich, a 1 profesorce, kteří byli uvězněni během dne, který vstoupil do povědomí jako Černý čtvrtek, 12. 11. 2020. Zveme vás, abyste se seznámili s těmito statečnými členy akademické obce, kteří se nebáli projevit svůj názor.

Details

Rok od černého čtvrtku s 11+1

Den s datem 12. 11. 2020. vešel do dějin Běloruska pod jménem „černý čtvrtek”. V Praze se tento den, ale o rok později, sešli organizátoři a sympatizanti iniciativy 11+1, aby vzpomněli na všechny, kdo byli kvůli boji za svobodu zatčeni.

Details

Tisková zpráva, 12. října 2021 v Praze

Oba kandidáti na funkci rektora Univerzity Karlovy se shodli na podpoře meziuniverzitního projektu „11+1: zázemí pro svobodu běloruské akademie“. Vyjádřením této shody se stal společný podpis pohledů do vězení 11 studentům a 1 profesorce na závěr poslední předvolební debaty.

Details

Na čem vlastně pracujeme

V současnosti organizujeme skupiny 11+1 pro meziuniverzitní štafetu. Ta bude spočívat ve vyfocení jednotlivých zástupců skupiny s portrétem jednoho z uvězněných studentů či profesorky, podepsáním plakátů a putování plakátů do dalšího univerzitního města.

Details